Vojtěch Sedláček - Polní práce

Kombinovaná technika, 35x55 cm. Signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 43. Rám, pasparta.

Stav: Rám mírně poškozen. V papíře skvrnky.

Nejdelší strana: 80 cm

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo top
118896. Polní práce
Dražba ukončena:30.06.2024 21:48:34
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč