Jan Kristofori - Partitura modrá

Kombinovaná technika, 27x27 cm, signováno vpravo dole Kristofori 91, rám.

1931, Mukačevo
Žák Akademie v Miškolci v Maďarsku (1944-1946). Po sedmiletém věznení a dvou letech na vojně začíná uvěřejňovat svá první díla (1960). Výtvarnou inspiraci nacházel v hudbě, především jazzu. Ilustroval řadu knih pro nakladatelství. Roku 1968 emigroval do Německa, z kterého poté odjel do Norska. Po krátkém návratu do Čech roku 1969 se uchyluje do exilu. Pomáhal zřídit 1. českou galerii v exilu (Švýcarsko). Od roku 1994 studijně pobývá v Texasu. Po celou jeho tvorbu ho provází motiv hudby a tvorba řady partitur. Jeho tvorba byla velmi uznávaná i v zahraničí, kde také často vystavoval (Mnichov, Paříž, Los Angeles,...).

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

4473. Partitura modrá
Dražba ukončena:25.05.2016 18:02:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč