Milan Staněk  (1931-2015) - Útvar

Olej na překližce, 40x89 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 95 cm

o autorovi: 1931 – 2015
Malíř, grafik, ilustrátor, sochař, pedagog. Studoval na VŠUP v Praze u F. Muziky. Jako designér a reklamní grafik pracoval pro Tuzex Praha, Skloexport, Čs. televizi, Národní divadlo a další instituce. Ve volné tvorbě se věnoval malbě, od kubisticky vnímaných krajin z konce 50. let přešel k imaginativní malbě plné symbolů, filosofického obsahu a problémů etických, humanistických, civilizačních. Věnoval se také pracím pro architekturu. Jako pedagog působil ve Zlíně a na SUPŠ v Praze.

Milan Staněk (1931-2015)
87934. Útvar
Dražba ukončena:15.12.2022 22:40:20
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 300 Kč