Karel Laštovka - Bez názvu

Olej na plátně, 65x52 cm, signováno vpravo dole Laštovka 70, rám.

1938, Praha - 1986, Praha
Vystudoval UMPRUM v Praze u profesora Strnadela. Studijně vycestoval do Itálie (Fiesola, Florencie). Jeho díla se dnes vyskytují velmi vzácně, je zastoupen v NG a ostatních zahraničních galeriích. Vynikl jako portrétista předních českých umělců, herců a zpěváků (V. Kameníková, V. Galatíková, L. Fialka, D. Veškrnová Havlová, O. Schoberová apod.) Věnoval se také plakátové tvorbě (Smrt v Benátkách, divadlo Na zábradlí,...). Pro svoji vyhraněnou tvorbu byl persekuován minulým režimem a nesměl vystavovat. Jeho dílo má svoji neopakovatelnou kvalitu a osobitý rukopis. Vystavoval v galerii Mladá fronta.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

5075. Bez názvu
Dražba ukončena:22.06.2016 20:33:00
Vyvolávací cena:20 000 Kč
vydraženo za:150 000 Kč