Jiří  Patera - Krajina u Prahy

Olej na plátně, 65x81 cm, signováno vpravo dole Patera, rám.

1924, Praha
Student PedF UK v Praze (prof. M. Salcman, K. Lidický, C. Bouda a M. Míčko). Zabývá se krajinomalbou a figurální kompozicí. Zachycuje pouze krajinný motiv. Jeho práce charakterizuje výrazný rytmus a opakující se znaky. Vystavoval u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

4351. Krajina u Prahy
Dražba ukončena:31.03.2016 18:23:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč