Vlaho Bukovac

4477. Čtenář novin

popis: Olej na kartonu, 75x59 cm, signováno vlevo dole V. Bukovac, Praha, rám, zaskleno.

1855, Cavtat u Dubrovníka - 1922, Praha
Učil se v USA (San Francisco). Poté studuje na Beuax-Arts v Paříži (prof. Cabanel). Malíř podobizen, historických výjevů a genrů. Namaloval řadu podobizen známých osobností (král Milan a královna Natalie, biskup Strossmayer, šlechtična Miletičová,...). Rodný Cavtav vyzdobil řadou chrámových maleb. V Záhřebě vytvořil oponu pro městské divadlo. Roku 1903 byl povolán na pražskou akademii umění, odkud často dojížděl do Bělehradu, kde portrétoval krále Alexandra. Jeho obrazy jsou zastoupeny v mnoha evropských i světových sbírkách.

dražba ukončena: 25.05.2016 18:06:00

vyvolávací cena: 1 200 Kč

vydraženo za: 140 000 Kč