Hlavní kámen: přírodní Tanzanit 10 ks
tvar/brus: Pear
finish: Excellent - Very Good
hmotnost: 2,25 ct
barva: Bluish Purple
čistota: Transparent
Boční kameny: přírodní Diamanty 24 ks
tvar: Round Brilliant
brus: Excellent – Very Good
hmotnost: 0,30 ct
barva: E - G
čistota: VS1 – SI2
Materiál šperku: 14 kt bílé zlato
Hmotnost hrubá: 3,89 g
Velikost: 55
stav: nový, nenošený
v krabičce
Označeno platnou puncovní značkou
Certifikát:
Antwerp International Gemological Laboratories (AIG Israel)
Odhad ceny dle znalce 2.200,- Euro
Tanzanity jsou úžasné drahokamy pojmenované podle Tanzanie, v níž leží jejich jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safírů, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes – tanzanit a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století a zájem o ně je mimořádný.