Spinely této sytě rudé barvy a země původu jsou, stejně jako rubíny, ve světě velmi ceněny.
Hlavní kámen: přírodní Spinel 1 ks
tvar/brus: Round Brilliant, Mixed cut
finish: Excellent
hmotnost: 2,16 ct
barva: Natural Deep Red
čistota: Transparent
úpravy: žádné
země původu: Burma
Boční kameny: přírodní Diamanty 16 ks
tvar: Round Brilliant
brus: Excellent – Good
hmotnost: 0,20 ct
barva: F - G
čistota: VS – SI
Materiál šperku: 18 kt bílé zlato
Hmotnost hrubá: 3,22 g
Velikost: 52
stav: nový, nenošený
v krabičce
Označeno platnou puncovní značkou
Certifikát:
Antwerp Laboratory for Gemstone Testing (ALGT)
Odhad ceny dle znalce 3.700,- Euro
Název spinel pochází z latinského slova spina (trn), které odkazuje na jeho špičaté krystaly. Spinel je známý také jako korund.
Červený spinel byl v dřívějších dobách považován za rubín. Svou krásou jim může směle konkurovat, stejně tak i safírům, které byly často zaměňovány s modrými spinely. Červený spinel dodává energii, odvahu, posiluje ženské sebevědomí.