Anna Tolar - Wine of Gold

Akryl na plátně, 100x100 cm. Signováno zezadu Anna Tolar. Nerámováno.

Pozn.: Obraz Wine of Gold je abstraktní malbou, která pracuje se smyslností a svobodou, vnitřní silnou hodnotou a zráním. Tekuté přechody barev evokují proměnlivost emocí a času. Uvolnění, které je stále v pohybu.

Nejdelší strana: 100 cm

o autorovi: 1995
Tvorba autorky vychází z hledání krásy a štěstí v maličkostech, často ve stínu vyrovnávání se se ztrátou, smrtí a zradou. Její obrazy jsou pokusem porážet vnitřní otupělost a všednost, znovu vyvolat vitalitu, barvu a pohyb tam, kde hrozí stagnace. Pracuje s akrylem, má však zkušenosti i s akvarelem a olejem; v neposlední době se stále výrazněji obrací k abstraktní malbě jako prostoru svobody exprese. Inspiraci hledá ve vlastním bohatém vnitřním světě a životních zkušenostech, které formovaly její pohled na křehkost i sílu lidské existence. Její díla nesou tichou, ale neústupnou vzpouru proti rigidním normám, útlaku a ztrátě citlivosti a vybízejí k narušení status quo zrychlené doby a návratu k lidskosti a vnímavosti.

Autorka se nenechává svazovat jedním stylem – pohybuje se mezi abstrakcí a konkrétním zobrazením, mezi emocí a přesností. Zajímá ji jak intimita lidských vztahů, tak tichá krása přírody, kterou dokáže zachytit s jemností i realistickým detailem.

velký formát
152560. Wine of Gold
Zbývá:0 dnů, 16 hodin
Konec dražby:29.01.2026 20:39:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 500 Kč