Josef Jiří Kamenický - Vesnický rybníček

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 54x69 cm. Signováno vpravo dole Lískovec. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
308012. Vesnický rybníček
Dražba ukončena:22.03.2021 20:34:23
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč limit (22.03.2021 20:29:22) 2405
5 000 Kč 22.03.2021 20:29:23 8475
4 900 Kč 22.03.2021 20:20:41 2405
4 800 Kč 22.03.2021 20:15:46 8475
4 700 Kč 22.03.2021 20:10:54 2405
4 600 Kč 22.03.2021 19:52:59 2504
4 500 Kč 22.03.2021 10:17:34 2412
4 400 Kč limit (21.03.2021 7:03:22) 7723
4 300 Kč 21.03.2021 7:03:23 3014
4 200 Kč limit (21.03.2021 7:03:07) 7723
4 100 Kč 21.03.2021 7:03:08 3014
4 000 Kč limit (21.03.2021 7:02:48) 7723
3 900 Kč 21.03.2021 7:02:49 3014
3 800 Kč limit (20.03.2021 22:47:21) 7723
3 700 Kč limit (20.03.2021 22:47:08) 8491
3 600 Kč 20.03.2021 22:47:09 7723
3 500 Kč 20.03.2021 19:41:07 8491
3 400 Kč 20.03.2021 18:15:15 7723
3 300 Kč 19.03.2021 14:13:35 5294
3 200 Kč 14.03.2021 21:43:04 7237
3 100 Kč 14.03.2021 14:02:37 7723
3 000 Kč limit (13.03.2021 13:14:01) 2412
2 900 Kč limit (13.03.2021 13:14:00) 5084
2 200 Kč limit (13.03.2021 13:12:51) 2412
2 100 Kč 13.03.2021 13:12:52 7723
2 000 Kč limit (13.03.2021 13:12:46) 2412
1 900 Kč 13.03.2021 13:12:47 7723
1 800 Kč limit (13.03.2021 12:36:49) 2412
1 700 Kč 12.03.2021 22:42:03 8081
1 600 Kč 12.03.2021 17:21:37 7723
1 500 Kč 10.03.2021 14:21:24 2412
1 400 Kč 08.03.2021 13:30:49 5294
1 300 Kč 07.03.2021 12:21:56 3398
1 200 Kč 06.03.2021 18:48:35 7797
1 100 Kč limit (06.03.2021 18:48:29) 5084
1 000 Kč 06.03.2021 18:48:30 7797
900 Kč limit (06.03.2021 18:48:24) 5084
800 Kč 06.03.2021 18:48:25 7797
700 Kč limit (06.03.2021 18:48:20) 5084
600 Kč 06.03.2021 18:48:21 7797
500 Kč limit (06.03.2021 8:56:42) 5084