Adolf Born - Mořská panna

Litografie, 33x22 cm, signováno vpravo dole A. Born, volný list.

1930, České Velenice
Student PFUK a UMPRUM v Praze (prof. A. Pelc). Zabývá se především ilustrací a karikaturou. Roku 1964 se zúčastni světové výstavy karikatur v Montrealu. V roce 1972 se stáva členem týmu Macourek - Born - Doubrava a tvoří s nimi animované filmy, které jsou velice úspěšné i v zahraničí. Obdržel více jak 30 vyznamenání a cen za ilustrace (Hghly Commended H.Ch. Andersen IBBY,...). Oceněn byl také za karikaturu, kresby a animovaný film. Dohromady tedy obdržel na 80 cen a vyznamenání u nás a ve světě. V letech 1955-1994 ilustroval 362, výtvarně se podílel na 64 filmech a vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla. Účastnil se přes 200 výstav u nás i v zahraničí.

5864. Mořská panna
Dražba ukončena:26.10.2016 19:29:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč