Adolf Doležal

302342. Silnice s břízami

popis: Olej na sololitu. 32x50 cm. Signováno vlevo dole Ad. Doležal 1932. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1898-1978
Narodil se v hradci Králové. Studoval AVU v praze v Praze u prof. Loukoty a Bukovace, poté navštěvoval Pirnerovu speciálku a studia ukončil u prof. Kuttnera. Studijní cestu podnikl do Francie. Ve své tvorbě se věnoval převážně krajinomalbě. Náměty čerpal hlavně ve svém rodném kraji, ale i jinde v Čechách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč

dražba ukončena: 25.11.2019 20:14:17

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 800 Kč