Adolf Liebscher - Rybářská loď u pevnosti

Akvarel, 22x32 cm, signováno vlevo dole Adolf Liebscher 1884, rám, zaskleno.

1857, Praha - 1919, Potštýn nad Orlovou
Žák UMPRUM ve Vídni. Jeho hlavním oborem byla dekorativní malba. Svými malbami vyzdobil například velký sál v Národním domě na Vinohradech, nebo chrám sv Ludmily na Královských Vinohradech. Dále maloval i krajiny, panoramata a podobizny, včetně té svojí. Tvořil také četné národopisné obrázky, ve kterých promítl své detailní studie lidových motivu.

Poz.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

1904. Rybářská loď u pevnosti
Dražba ukončena:28.01.2015 21:29:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč