Adolf Novák - Olešek, rybník

Olej na plátně, 30x70 cm, signováno vpravo dole Ada Novák, rám.

1912, České Budějovice - 1990, České Budějovice
Student AVU (1930-1939; prof. J. Loukota a W. Nowak). V malbě se věnoval figurální tvorbě a zátiším a krajinomalbě. V krajinomalbě nejčastěji vyobrazoval jihočeskou krajinu. Během svého života působil i jako fotograf (akty, portréty, zátiší, pracovní náměty,...). Vystavoval zejména ve svém rodném kraji.

Pozn.: Vzadu autorský štítek. Rám mírně poškozen.

2225. Olešek, rybník
Dražba ukončena:27.05.2015 20:28:18
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 200 Kč