Adolf Träger - Domy ve stráni

Olej na plátně, 88x105 cm. Signováno vpravo dole Adf. Trägen. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Oboustranná malba.

o autorovi: 1888 - 1965
Narodil se v Českých Budějovicích. Studoval v Praze AVU u prof. Roubalíka, Bukovance a Schwaigera. Podnikl řadu cest do cizích zemí, byl v Dalmácii, Německu, Itálii, Maďarsku a pobýval i Paříži, Vídni a Berlíně. Ve své volné tvorbě se zpočátku věnoval figurální malbě, později převládlo krajinářství a maloval i zátiší s květinami. Vytvořil řadu městských vedut.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč.

29639. Domy ve stráni
Dražba ukončena:27.03.2019 21:25:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 200 Kč