Olej na kartonu, 49x35 cm. Signováno vpravo dole A. Wiesner. Rám.
o autorovi: 1871 - 1942
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Pirnera, pak drážďanskou u prof. Pohle a v Mnichově u prof. Seitze. Po návratu do Prahy patřil k prvním žákům prof. Hynaise. Rotschildova cestovní cena mu umožnila odcestovat do Paříže, kde pobýval deset let. Po návratu se stal jedním z předních pražských portrétistů, nejoblíbenější však byly jeho melancholické náladové krajiny a žánrové výjevy. Zemřel v koncentračním táboře Terezín.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 72 000 Kč.