Alberto Giacometti - Benátčanka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 49 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
93023. Benátčanka
Dražba ukončena:26.04.2023 21:11:15
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 26.04.2023 21:07:56 9175
11 000 Kč 26.04.2023 21:01:04 3582
10 000 Kč 26.04.2023 20:28:04 10757
9 500 Kč 19.04.2023 10:47:50 9364
9 000 Kč 18.04.2023 11:22:53 12503
8 500 Kč 15.04.2023 14:40:50 2412
8 000 Kč 14.04.2023 19:35:22 12503
7 500 Kč 13.04.2023 14:40:21 3229
7 000 Kč 12.04.2023 15:24:29 12503
6 500 Kč 11.04.2023 13:34:13 9364
6 000 Kč 11.04.2023 1:15:18 2734
5 500 Kč 10.04.2023 19:42:12 12503
5 000 Kč limit (10.04.2023 19:42:02) 5536
5 000 Kč limit (10.04.2023 19:42:03) 12503
4 400 Kč limit (10.04.2023 19:41:37) 5536
4 300 Kč 10.04.2023 19:41:38 12503
4 200 Kč 10.04.2023 19:40:50 5536
4 100 Kč 05.04.2023 18:02:26 3229
4 000 Kč limit (05.04.2023 18:02:21) 12503
4 000 Kč 05.04.2023 18:02:22 3229
3 900 Kč limit (05.04.2023 18:02:17) 12503
3 800 Kč 05.04.2023 18:02:18 3229
3 700 Kč limit (05.04.2023 18:02:11) 12503
3 600 Kč 05.04.2023 18:02:12 3229
3 500 Kč limit (03.04.2023 18:15:35) 12503
3 400 Kč 03.04.2023 17:18:16 5807
3 300 Kč limit (03.04.2023 17:18:07) 11861
3 300 Kč 03.04.2023 17:18:08 5807
3 200 Kč limit (03.04.2023 17:18:02) 11861
3 100 Kč 03.04.2023 17:18:03 5807
3 000 Kč limit (03.04.2023 17:17:59) 11861
2 900 Kč 03.04.2023 17:18:00 5807
2 800 Kč limit (03.04.2023 17:17:56) 11861
2 700 Kč 03.04.2023 17:17:57 5807
2 600 Kč limit (03.04.2023 17:17:53) 11861
2 500 Kč 03.04.2023 17:17:54 5807
2 400 Kč limit (03.04.2023 17:17:50) 11861
2 300 Kč 03.04.2023 17:17:51 5807
2 200 Kč limit (03.04.2023 17:17:44) 11861
2 100 Kč 03.04.2023 17:17:45 5807
2 000 Kč limit (03.04.2023 5:05:45) 11861
1 900 Kč 03.04.2023 5:05:46 9357
1 800 Kč limit (02.04.2023 22:10:26) 11861
1 700 Kč 02.04.2023 19:15:37 12516
1 600 Kč 02.04.2023 14:51:37 5807
1 500 Kč 02.04.2023 13:32:44 10207
1 400 Kč 02.04.2023 8:07:33 3229
1 300 Kč 01.04.2023 16:19:32 6987
1 200 Kč 01.04.2023 9:35:47 3743
1 100 Kč 31.03.2023 20:30:48 1217
1 000 Kč 30.03.2023 23:40:40 5536