Alberto Giacometti - Benátčanka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 49 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
103963. Benátčanka
Dražba ukončena:25.10.2023 20:48:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
18 000 Kč 25.10.2023 20:45:53 10265
17 000 Kč 25.10.2023 20:10:01 13780
16 000 Kč 25.10.2023 19:22:38 13248
15 000 Kč limit (25.10.2023 19:22:28) 10265
14 000 Kč 25.10.2023 19:22:29 13248
13 000 Kč limit (25.10.2023 16:58:04) 10265
12 000 Kč 25.10.2023 15:23:58 13248
11 000 Kč limit (25.10.2023 15:23:49) 10265
11 000 Kč 25.10.2023 15:23:50 13248
10 000 Kč limit (25.10.2023 15:23:40) 10265
9 500 Kč 25.10.2023 15:23:41 13248
9 000 Kč limit (25.10.2023 15:23:11) 10265
8 500 Kč 25.10.2023 15:23:12 13248
8 000 Kč limit (25.10.2023 15:23:03) 10265
7 500 Kč 25.10.2023 15:23:04 13248
7 000 Kč limit (25.10.2023 9:33:46) 10265
6 500 Kč 25.10.2023 8:30:16 13248
6 000 Kč 24.10.2023 16:18:01 13589
5 500 Kč 24.10.2023 9:43:35 13248
5 000 Kč limit (24.10.2023 9:42:40) 9364
5 000 Kč 24.10.2023 9:42:41 13248
4 900 Kč limit (24.10.2023 9:42:29) 9364
4 800 Kč 24.10.2023 9:42:30 13248
4 700 Kč limit (23.10.2023 16:43:59) 9364
4 600 Kč 23.10.2023 16:44:00 13248
4 500 Kč limit (23.10.2023 16:43:44) 9364
4 400 Kč 23.10.2023 16:43:45 13248
4 300 Kč limit (23.10.2023 6:53:58) 9364
4 200 Kč 18.10.2023 18:57:10 6323
4 100 Kč 18.10.2023 16:16:53 852
4 000 Kč limit (18.10.2023 16:16:46) 9364
4 000 Kč 18.10.2023 16:16:47 852
3 900 Kč limit (18.10.2023 16:16:42) 9364
3 800 Kč 18.10.2023 16:16:43 852
3 700 Kč limit (12.10.2023 8:25:01) 9364
3 600 Kč 12.10.2023 8:25:02 13650
3 500 Kč limit (03.10.2023 18:00:54) 9364
3 400 Kč 03.10.2023 18:00:55 8053
3 300 Kč limit (02.10.2023 12:56:18) 9364
3 200 Kč 02.10.2023 12:56:19 5807
3 100 Kč 02.10.2023 11:21:30 9364
3 000 Kč 30.09.2023 23:05:57 13780