Alberto Giacometti - Benátčanka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 127 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
99140. Benátčanka
Dražba ukončena:26.07.2023 21:44:16
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:38 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
38 000 Kč 26.07.2023 21:41:16 6196
37 000 Kč 26.07.2023 21:39:05 12082
36 000 Kč 26.07.2023 21:38:26 6196
35 000 Kč 26.07.2023 21:36:15 12082
34 000 Kč 26.07.2023 21:35:20 6196
33 000 Kč 26.07.2023 21:28:41 12082
32 000 Kč 25.07.2023 16:55:15 2837
31 000 Kč 19.07.2023 23:54:14 10858
30 000 Kč limit (15.07.2023 23:59:30) 1217
29 000 Kč limit (15.07.2023 23:59:29) 6987
26 000 Kč limit (15.07.2023 23:58:56) 1217
25 000 Kč limit (15.07.2023 23:58:55) 6987
20 000 Kč limit (14.07.2023 9:13:18) 1217
19 000 Kč 14.07.2023 9:13:19 235
18 000 Kč limit (10.07.2023 16:35:13) 1217
17 000 Kč 10.07.2023 16:35:14 3229
16 000 Kč limit (06.07.2023 23:39:03) 1217
15 000 Kč limit (06.07.2023 23:39:02) 3229
13 000 Kč 05.07.2023 10:07:06 3229
12 000 Kč limit (05.07.2023 10:07:00) 852
11 000 Kč 05.07.2023 10:07:01 3229
10 000 Kč limit (03.07.2023 22:29:36) 852
9 500 Kč limit (03.07.2023 22:29:35) 6987
4 000 Kč limit (03.07.2023 22:29:16) 6987
3 900 Kč 03.07.2023 22:29:17 852
3 800 Kč limit (02.07.2023 23:10:26) 6987
3 700 Kč 02.07.2023 23:10:27 12503
3 600 Kč limit (02.07.2023 20:13:25) 6987
3 500 Kč 02.07.2023 20:13:26 10207
3 400 Kč 02.07.2023 1:39:35 6987
3 300 Kč 01.07.2023 11:47:02 2710
3 200 Kč 30.06.2023 16:18:42 5990
3 100 Kč 30.06.2023 14:49:40 604
3 000 Kč 30.06.2023 7:22:20 3425