Alberto Giacometti - Benátská žena

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celkový výška: 44 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Pozdější odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
39014. Benátská žena
Dražba ukončena:12.12.2019 22:42:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:25 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
25 000 Kč 12.12.2019 21:33:03 6297
24 000 Kč 12.12.2019 21:30:46 6109
23 000 Kč limit (12.12.2019 21:26:00) 4490
23 000 Kč 12.12.2019 21:26:01 6297
22 000 Kč limit (12.12.2019 21:25:25) 4490
21 000 Kč 12.12.2019 21:25:26 6297
20 000 Kč limit (12.12.2019 20:52:24) 4490
19 000 Kč 12.12.2019 20:52:25 1331
18 000 Kč limit (12.12.2019 20:51:16) 4490
17 000 Kč 12.12.2019 20:51:17 1331
16 000 Kč limit (12.12.2019 20:50:32) 4490
15 000 Kč 12.12.2019 20:50:33 1331
14 000 Kč limit (12.12.2019 20:50:12) 4490
13 000 Kč 12.12.2019 20:50:13 1331
12 000 Kč limit (11.12.2019 21:52:26) 4490
11 000 Kč 11.12.2019 19:11:20 2360
10 000 Kč 06.12.2019 8:50:16 6297
9 500 Kč 05.12.2019 23:01:29 6109
9 000 Kč limit (05.12.2019 23:01:19) 4490
9 000 Kč 05.12.2019 23:01:20 6109
8 500 Kč limit (05.12.2019 23:01:09) 4490
8 000 Kč 05.12.2019 23:01:10 6109
7 500 Kč limit (05.12.2019 23:01:01) 4490
7 000 Kč 05.12.2019 23:01:02 6109
6 500 Kč limit (05.12.2019 23:00:39) 4490
6 000 Kč limit (05.12.2019 23:00:38) 6109
3 300 Kč limit (05.12.2019 11:36:26) 4490
3 200 Kč 05.12.2019 11:36:27 3644
3 100 Kč limit (04.12.2019 23:47:56) 4490
3 000 Kč 04.12.2019 23:47:57 1217
2 900 Kč limit (02.12.2019 18:45:56) 4490
2 800 Kč 02.12.2019 18:45:57 3644
2 700 Kč limit (02.12.2019 18:45:46) 4490
2 600 Kč 02.12.2019 18:45:47 3644
2 500 Kč limit (02.12.2019 18:45:12) 4490
2 400 Kč 02.12.2019 18:45:13 3644
2 300 Kč limit (02.12.2019 1:52:17) 4490
2 200 Kč 02.12.2019 1:52:18 841
2 100 Kč limit (02.12.2019 0:04:50) 4490
2 000 Kč 02.12.2019 0:04:51 4808
1 900 Kč limit (01.12.2019 21:48:37) 4490
1 800 Kč 01.12.2019 18:04:25 4559
1 700 Kč 30.11.2019 19:16:22 3743
1 600 Kč 29.11.2019 23:15:03 1331
1 500 Kč 29.11.2019 21:49:39 5807
1 400 Kč 29.11.2019 21:23:30 4808
1 300 Kč 29.11.2019 10:21:33 3743
1 200 Kč 29.11.2019 1:22:03 3169
1 100 Kč 29.11.2019 1:01:59 1217
1 000 Kč 28.11.2019 23:38:28 2117