Alberto Giacometti - Benátská žena

Detail položky

Detail položky

Olej na sololitu, 40x53 cm. Signováno vlevo dole Bělocvetov 63. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška s podstavcem: 42 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
48607. Benátská žena
Dražba ukončena:27.08.2020 19:24:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč 27.08.2020 19:19:42 6451
20 000 Kč 27.08.2020 18:49:29 3229
19 000 Kč 26.08.2020 19:08:39 6451
18 000 Kč limit (26.08.2020 19:08:19) 3124
18 000 Kč 26.08.2020 19:08:20 6451
17 000 Kč limit (26.08.2020 19:08:09) 3124
16 000 Kč 26.08.2020 19:08:10 6451
15 000 Kč limit (26.08.2020 19:07:54) 3124
14 000 Kč 26.08.2020 19:07:55 6451
13 000 Kč limit (24.08.2020 17:37:09) 3124
12 000 Kč 24.08.2020 17:37:10 724
11 000 Kč limit (18.08.2020 13:17:05) 3124
10 000 Kč limit (18.08.2020 13:17:04) 4490
8 500 Kč limit (18.08.2020 13:16:37) 4490
8 000 Kč limit (18.08.2020 13:16:36) 3124
4 800 Kč limit (18.08.2020 13:16:22) 4490
4 700 Kč 18.08.2020 13:16:23 3124
4 600 Kč limit (18.08.2020 13:16:15) 4490
4 500 Kč 18.08.2020 13:16:16 3124
4 400 Kč limit (18.08.2020 13:16:12) 4490
4 300 Kč 18.08.2020 13:16:13 3124
4 200 Kč limit (18.08.2020 13:16:06) 4490
4 100 Kč 18.08.2020 13:16:07 3124
4 000 Kč limit (18.08.2020 13:16:01) 4490
3 900 Kč 18.08.2020 13:16:02 3124
3 800 Kč limit (18.08.2020 13:15:57) 4490
3 700 Kč 18.08.2020 13:15:58 3124
3 600 Kč limit (18.08.2020 13:15:51) 4490
3 500 Kč 18.08.2020 13:15:52 3124
3 400 Kč limit (18.08.2020 13:15:47) 4490
3 300 Kč 18.08.2020 13:15:48 3124
3 200 Kč limit (18.08.2020 13:15:42) 4490
3 100 Kč 18.08.2020 13:15:43 3124
3 000 Kč limit (18.08.2020 13:15:37) 4490
2 900 Kč 18.08.2020 13:15:38 3124
2 800 Kč limit (18.08.2020 13:15:32) 4490
2 700 Kč 18.08.2020 13:15:33 3124
2 600 Kč limit (18.08.2020 13:15:29) 4490
2 500 Kč 18.08.2020 13:15:30 3124
2 400 Kč limit (18.08.2020 13:15:24) 4490
2 300 Kč 18.08.2020 13:15:25 3124
2 200 Kč limit (18.08.2020 13:15:16) 4490
2 100 Kč 18.08.2020 13:15:17 3124
2 000 Kč limit (15.08.2020 21:30:45) 4490
1 900 Kč 15.08.2020 12:52:05 3124
1 800 Kč 14.08.2020 21:49:48 5294
1 700 Kč 14.08.2020 16:55:37 3229
1 600 Kč 13.08.2020 22:16:24 604
1 500 Kč 11.08.2020 15:41:59 5294
1 400 Kč 10.08.2020 15:35:35 852
1 300 Kč 10.08.2020 0:11:10 1331
1 200 Kč 09.08.2020 15:14:53 2734
1 100 Kč 09.08.2020 9:05:37 551
1 000 Kč 08.08.2020 10:22:21 3229