Alberto Giacometti - Falling Man - Padající muž

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 44 cm. Značeno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
46291. Falling Man - Padající muž
Dražba ukončena:24.06.2020 21:10:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč limit (24.06.2020 13:52:56) 7044
18 000 Kč limit (24.06.2020 13:52:55) 651
16 000 Kč limit (24.06.2020 13:35:09) 651
15 000 Kč limit (23.06.2020 8:52:33) 4490
15 000 Kč limit (23.06.2020 8:52:34) 7044
9 500 Kč limit (23.06.2020 8:51:53) 4490
9 000 Kč 23.06.2020 8:51:54 7044
8 500 Kč limit (10.06.2020 16:17:32) 4490
8 000 Kč 10.06.2020 16:17:33 2734
7 500 Kč limit (06.06.2020 11:49:40) 4490
7 000 Kč limit (06.06.2020 11:49:39) 7044
4 600 Kč limit (06.06.2020 11:49:09) 4490
4 500 Kč limit (06.06.2020 11:49:08) 7044
3 500 Kč limit (06.06.2020 11:46:59) 4490
3 400 Kč 06.06.2020 11:47:00 7044
3 300 Kč limit (05.06.2020 19:29:35) 4490
3 200 Kč 05.06.2020 6:19:49 804
3 100 Kč 02.06.2020 13:00:31 3229
3 000 Kč limit (02.06.2020 13:00:27) 1331
3 000 Kč 02.06.2020 13:00:28 3229
2 900 Kč limit (02.06.2020 13:00:24) 1331
2 800 Kč 02.06.2020 13:00:25 3229
2 700 Kč limit (02.06.2020 13:00:20) 1331
2 600 Kč 02.06.2020 13:00:21 3229
2 500 Kč limit (02.06.2020 13:00:17) 1331
2 400 Kč 02.06.2020 13:00:18 3229
2 300 Kč limit (31.05.2020 12:11:32) 1331
2 200 Kč 31.05.2020 12:11:33 5951
2 100 Kč limit (31.05.2020 0:44:43) 1331
2 000 Kč limit (31.05.2020 0:44:42) 6940
1 700 Kč limit (31.05.2020 0:43:38) 6940
1 600 Kč 31.05.2020 0:43:39 1331
1 500 Kč limit (30.05.2020 21:46:02) 6940
1 400 Kč 30.05.2020 21:46:03 920
1 300 Kč limit (30.05.2020 11:11:49) 6940
1 200 Kč 29.05.2020 22:59:30 2710
1 100 Kč 29.05.2020 21:16:22 2880
1 000 Kč 29.05.2020 11:31:22 5807