Alberto Giacometti - Femme assise II

Litografie, 28x15 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

39502. Femme assise II
Dražba ukončena:16.01.2020 21:02:41
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč