Alberto Giacometti - Hlava

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 32 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
300683. Hlava
Dražba ukončena:09.09.2019 20:37:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 09.09.2019 20:32:45 2495
15 000 Kč limit (09.09.2019 20:27:50) 4012
15 000 Kč 09.09.2019 20:27:51 2495
14 000 Kč limit (09.09.2019 20:27:44) 4012
13 000 Kč 09.09.2019 20:27:45 2495
12 000 Kč limit (09.09.2019 20:25:56) 4012
11 000 Kč 09.09.2019 20:24:00 2495
10 000 Kč limit (09.09.2019 20:23:59) 4012
9 500 Kč limit (09.09.2019 20:23:42) 4012
9 000 Kč 09.09.2019 20:23:43 3169
8 500 Kč limit (09.09.2019 20:21:21) 4012
8 000 Kč 09.09.2019 20:21:22 2495
7 500 Kč limit (09.09.2019 20:20:07) 4012
7 000 Kč 09.09.2019 20:19:54 2495
6 500 Kč 09.09.2019 20:19:14 5720
6 000 Kč 09.09.2019 20:18:31 3169
5 500 Kč 09.09.2019 20:16:27 2495
5 000 Kč limit (09.09.2019 20:16:21) 4012
4 900 Kč 09.09.2019 20:16:22 2495
4 800 Kč limit (09.09.2019 20:16:17) 4012
4 700 Kč 09.09.2019 20:16:18 2495
4 600 Kč limit (09.09.2019 20:16:13) 4012
4 500 Kč 09.09.2019 20:16:14 2495
4 400 Kč limit (09.09.2019 20:16:09) 4012
4 300 Kč 09.09.2019 20:16:10 2495
4 200 Kč limit (09.09.2019 20:15:58) 4012
4 100 Kč 09.09.2019 20:15:59 2495
4 000 Kč limit (09.09.2019 20:15:53) 4012
3 900 Kč 09.09.2019 20:15:54 2495
3 800 Kč limit (09.09.2019 20:15:49) 4012
3 700 Kč 09.09.2019 20:15:50 2495
3 600 Kč limit (09.09.2019 20:15:44) 4012
3 500 Kč 09.09.2019 20:15:45 2495
3 400 Kč limit (09.09.2019 20:15:40) 4012
3 300 Kč 09.09.2019 20:15:41 2495
3 200 Kč limit (09.09.2019 20:15:34) 4012
3 100 Kč 09.09.2019 20:15:35 2495
3 000 Kč limit (09.09.2019 20:15:28) 4012
2 900 Kč 09.09.2019 20:15:29 2495
2 800 Kč limit (09.09.2019 20:15:24) 4012
2 700 Kč 09.09.2019 20:15:25 2495
2 600 Kč limit (09.09.2019 20:15:13) 4012
2 500 Kč 09.09.2019 20:15:14 2495
2 400 Kč 09.09.2019 18:02:29 4012
2 300 Kč 09.09.2019 17:57:16 5720
2 200 Kč 09.09.2019 16:56:45 4012
2 100 Kč 09.09.2019 16:53:05 841
2 000 Kč 07.09.2019 17:22:49 1331
1 900 Kč 07.09.2019 8:20:29 2985
1 800 Kč 04.09.2019 22:44:51 841
1 700 Kč 03.09.2019 18:47:03 1331
1 600 Kč 02.09.2019 15:15:20 4012
1 500 Kč 31.08.2019 11:26:54 2360
1 400 Kč 30.08.2019 21:23:32 841
1 300 Kč 29.08.2019 20:20:17 2985
1 200 Kč 25.08.2019 16:27:23 804
1 100 Kč 25.08.2019 10:45:03 831
1 000 Kč 24.08.2019 20:32:47 3169