Alberto Giacometti - Hlava muže

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 39 cm. Značeno Alberto Giacometti. Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
37937. Hlava muže
Dražba ukončena:27.11.2019 20:45:20
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:18 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
18 000 Kč 27.11.2019 20:40:20 6109
17 000 Kč 27.11.2019 20:36:09 3730
16 000 Kč 27.11.2019 20:32:05 6109
15 000 Kč 27.11.2019 20:27:45 3730
14 000 Kč 27.11.2019 19:54:28 3208
13 000 Kč limit (27.11.2019 19:54:24) 4490
13 000 Kč 27.11.2019 19:54:25 3208
12 000 Kč limit (27.11.2019 19:54:20) 4490
11 000 Kč 27.11.2019 19:54:21 3208
10 000 Kč limit (27.11.2019 19:54:11) 4490
9 500 Kč 27.11.2019 19:54:12 3208
9 000 Kč limit (27.11.2019 19:54:07) 4490
8 500 Kč 27.11.2019 19:54:08 3208
8 000 Kč limit (27.11.2019 19:12:03) 4490
7 500 Kč 27.11.2019 19:01:36 3208
7 000 Kč 27.11.2019 18:54:11 4490
6 500 Kč 27.11.2019 14:44:01 841
6 000 Kč 27.11.2019 13:56:00 457
5 500 Kč 27.11.2019 13:08:31 3208
5 000 Kč limit (27.11.2019 13:08:26) 6231
5 000 Kč 27.11.2019 13:08:27 3208
4 900 Kč limit (27.11.2019 13:08:21) 6231
4 800 Kč 27.11.2019 13:08:22 3208
4 700 Kč limit (27.11.2019 13:08:13) 6231
4 600 Kč 27.11.2019 13:08:14 3208
4 500 Kč limit (27.11.2019 12:46:41) 6231
4 400 Kč 27.11.2019 12:39:40 2710
4 300 Kč 27.11.2019 11:04:02 1331
4 200 Kč 26.11.2019 21:47:49 6109
4 100 Kč 26.11.2019 21:22:07 1331
4 000 Kč 26.11.2019 12:31:19 4808
3 900 Kč limit (26.11.2019 12:31:14) 3792
3 800 Kč 26.11.2019 12:31:15 4808
3 700 Kč limit (26.11.2019 12:31:10) 3792
3 600 Kč 26.11.2019 12:31:11 4808
3 500 Kč limit (26.11.2019 12:31:06) 3792
3 400 Kč 26.11.2019 12:31:07 4808
3 300 Kč limit (26.11.2019 12:31:03) 3792
3 200 Kč 26.11.2019 12:31:04 4808
3 100 Kč limit (26.11.2019 12:30:59) 3792
3 000 Kč 26.11.2019 12:31:00 4808
2 900 Kč limit (26.11.2019 12:30:56) 3792
2 800 Kč 26.11.2019 12:30:57 4808
2 700 Kč limit (26.11.2019 12:30:52) 3792
2 600 Kč 26.11.2019 12:30:53 4808
2 500 Kč limit (26.11.2019 12:08:26) 3792
2 400 Kč 26.11.2019 10:33:02 4808
2 300 Kč 25.11.2019 20:53:26 1331
2 200 Kč 25.11.2019 12:45:41 6109
2 100 Kč 25.11.2019 12:01:15 1655
2 000 Kč 23.11.2019 8:05:50 3113
1 900 Kč 19.11.2019 0:05:09 659
1 800 Kč 15.11.2019 11:11:52 3792
1 700 Kč 15.11.2019 10:32:25 2710
1 600 Kč 14.11.2019 10:17:56 5807
1 500 Kč 13.11.2019 20:03:59 849