Alberto Giacometti

51721. Hlava muže

popis: Bronz, celková výška 43 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901-1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století, sochaře a malíře Alberta Giacomettiho. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

 

dražba ukončena: 28.10.2020 21:29:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 11 000 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč limit (28.10.2020 20:39:48) 2734
10 000 Kč 28.10.2020 20:39:49 6497
9 500 Kč limit (28.10.2020 20:21:43) 2734
9 000 Kč limit (28.10.2020 20:21:42) 7005
7 000 Kč 27.10.2020 7:37:38 7005
6 500 Kč 26.10.2020 12:46:36 2734
6 000 Kč limit (26.10.2020 12:14:28) 7005
6 000 Kč 26.10.2020 12:14:29 6497
5 500 Kč limit (25.10.2020 18:01:51) 7005
5 000 Kč 25.10.2020 18:01:52 6497
4 900 Kč limit (25.10.2020 18:01:44) 7005
4 800 Kč 25.10.2020 18:01:45 6497
4 700 Kč 18.10.2020 17:22:56 7005
4 600 Kč 18.10.2020 15:44:06 4188
4 500 Kč limit (18.10.2020 15:41:17) 7005
4 500 Kč 18.10.2020 15:41:18 4188
4 400 Kč limit (18.10.2020 15:41:10) 7005
4 300 Kč 18.10.2020 15:41:11 4188
4 200 Kč limit (18.10.2020 15:41:02) 7005
4 100 Kč 18.10.2020 15:41:03 4188
4 000 Kč limit (18.10.2020 15:40:50) 7005
3 900 Kč 18.10.2020 15:40:51 4188
3 800 Kč limit (18.10.2020 15:40:42) 7005
3 700 Kč 18.10.2020 15:40:43 4188
3 600 Kč limit (18.10.2020 15:40:36) 7005
3 500 Kč 18.10.2020 15:40:37 4188
3 400 Kč limit (18.10.2020 15:40:28) 7005
3 300 Kč 18.10.2020 15:40:29 4188
3 200 Kč limit (16.10.2020 16:07:20) 7005
3 100 Kč 16.10.2020 16:04:18 4188
3 000 Kč 16.10.2020 6:43:52 7005
2 900 Kč 15.10.2020 23:21:59 1720
2 800 Kč 09.10.2020 21:17:27 7005
2 700 Kč 08.10.2020 18:59:28 3743
2 600 Kč 07.10.2020 7:33:30 6497
2 500 Kč limit (06.10.2020 21:00:13) 7005
2 400 Kč limit (06.10.2020 21:00:12) 777
1 700 Kč limit (05.10.2020 23:31:46) 7005
1 600 Kč 05.10.2020 23:31:47 1331
1 500 Kč 05.10.2020 19:40:12 7005
1 400 Kč 05.10.2020 12:43:26 777
1 300 Kč 04.10.2020 11:03:12 7005
1 200 Kč 02.10.2020 21:18:05 6281
1 100 Kč 02.10.2020 14:16:16 7005
1 000 Kč 02.10.2020 7:33:17 777