Alberto Giacometti - Kráčející muž

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 42 cm. Signováno Giacometti. 

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
87959. Kráčející muž
Dražba ukončena:15.12.2022 23:07:15
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč 15.12.2022 23:04:15 11406
20 000 Kč limit (07.12.2022 7:08:55) 11488
20 000 Kč 07.12.2022 7:08:56 3425
19 000 Kč limit (07.12.2022 7:08:50) 11488
18 000 Kč 07.12.2022 7:08:51 3425
17 000 Kč limit (04.12.2022 18:22:19) 11488
16 000 Kč 04.12.2022 15:08:42 3425
15 000 Kč limit (04.12.2022 15:08:37) 920
14 000 Kč 04.12.2022 15:08:38 3425
13 000 Kč limit (04.12.2022 15:08:33) 920
12 000 Kč 04.12.2022 15:08:34 3425
11 000 Kč limit (04.12.2022 7:59:53) 920
10 000 Kč 04.12.2022 7:59:54 3425
9 500 Kč limit (04.12.2022 7:59:45) 920
9 000 Kč 04.12.2022 7:59:46 3425
8 500 Kč limit (04.12.2022 7:59:39) 920
8 000 Kč 04.12.2022 7:59:40 3425
7 500 Kč limit (04.12.2022 7:59:35) 920
7 000 Kč 04.12.2022 7:59:36 3425
6 500 Kč limit (04.12.2022 7:59:30) 920
6 000 Kč 04.12.2022 7:59:31 3425
5 500 Kč limit (04.12.2022 1:31:24) 920
5 000 Kč limit (04.12.2022 1:31:23) 3425
2 600 Kč limit (03.12.2022 8:20:10) 3425
2 500 Kč limit (03.12.2022 8:20:09) 2570
2 300 Kč limit (02.12.2022 20:30:41) 2570
2 200 Kč 02.12.2022 20:30:42 1610
2 100 Kč limit (02.12.2022 19:46:08) 2570
2 000 Kč limit (02.12.2022 19:46:07) 5420
1 400 Kč limit (02.12.2022 19:45:36) 5420
1 300 Kč 02.12.2022 19:45:37 2570
1 200 Kč limit (02.12.2022 13:50:44) 5420
1 100 Kč 02.12.2022 0:11:15 3113
1 000 Kč 01.12.2022 21:32:56 8982