Alberto Giacometti - Kráčející muž

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 45 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
34024. Kráčející muž
Dražba ukončena:27.06.2019 20:12:20
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:65 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
65 000 Kč 27.06.2019 20:07:20 5541
60 000 Kč 27.06.2019 20:06:15 2249
55 000 Kč 27.06.2019 20:04:08 5541
50 000 Kč limit (27.06.2019 20:04:02) 2249
50 000 Kč 27.06.2019 20:04:03 5541
49 000 Kč limit (27.06.2019 20:03:57) 2249
48 000 Kč 27.06.2019 20:03:58 5541
47 000 Kč limit (27.06.2019 20:03:50) 2249
46 000 Kč 27.06.2019 20:03:51 5541
45 000 Kč limit (27.06.2019 20:02:47) 2249
44 000 Kč 27.06.2019 20:02:06 3730
43 000 Kč 27.06.2019 20:01:25 5541
42 000 Kč 27.06.2019 20:00:58 2249
41 000 Kč 27.06.2019 19:59:21 5541
40 000 Kč limit (27.06.2019 19:59:14) 2249
39 000 Kč 27.06.2019 19:59:15 5541
38 000 Kč limit (27.06.2019 19:59:10) 2249
37 000 Kč 27.06.2019 19:59:11 5541
36 000 Kč limit (27.06.2019 19:59:03) 2249
35 000 Kč 27.06.2019 19:59:04 5541
34 000 Kč limit (27.06.2019 19:58:58) 2249
33 000 Kč 27.06.2019 19:58:59 5541
32 000 Kč limit (27.06.2019 19:57:57) 2249
31 000 Kč 27.06.2019 19:57:30 5541
30 000 Kč 27.06.2019 19:56:46 3730
29 000 Kč limit (27.06.2019 19:56:35) 2249
29 000 Kč 27.06.2019 19:56:36 3730
28 000 Kč limit (27.06.2019 19:56:01) 2249
27 000 Kč 27.06.2019 19:55:39 5541
26 000 Kč 27.06.2019 19:54:25 3730
25 000 Kč 27.06.2019 19:53:56 5541
24 000 Kč 27.06.2019 19:53:04 3730
23 000 Kč 27.06.2019 19:52:27 5541
22 000 Kč 27.06.2019 19:50:55 3730
21 000 Kč 27.06.2019 19:49:54 5541
20 000 Kč 27.06.2019 19:45:31 3730
19 000 Kč 27.06.2019 19:40:51 2249
18 000 Kč 27.06.2019 18:11:47 5541
17 000 Kč 24.06.2019 20:21:15 2734
16 000 Kč 24.06.2019 17:41:49 51
15 000 Kč limit (19.06.2019 12:24:07) 3773
15 000 Kč 19.06.2019 12:24:08 51
14 000 Kč limit (13.06.2019 11:02:17) 3773
13 000 Kč 13.06.2019 9:48:33 3743
12 000 Kč limit (12.06.2019 21:47:40) 1083
12 000 Kč 12.06.2019 21:47:41 1331
11 000 Kč limit (12.06.2019 20:16:09) 1083
10 000 Kč 12.06.2019 20:16:10 3743
9 500 Kč limit (12.06.2019 20:15:57) 1083
9 000 Kč 12.06.2019 20:15:58 3743
8 500 Kč limit (12.06.2019 20:15:37) 1083
8 000 Kč 12.06.2019 20:15:38 3743
7 500 Kč limit (12.06.2019 16:40:50) 1083
7 000 Kč 12.06.2019 16:40:51 849
6 500 Kč limit (12.06.2019 8:50:15) 1083
6 000 Kč limit (12.06.2019 8:50:14) 51
2 800 Kč limit (12.06.2019 8:49:48) 1083
2 700 Kč 12.06.2019 8:49:49 51
2 600 Kč limit (11.06.2019 21:21:47) 1083
2 500 Kč limit (11.06.2019 21:21:46) 4821
1 500 Kč limit (11.06.2019 20:25:58) 1083
1 400 Kč 11.06.2019 20:25:59 2360
1 300 Kč limit (11.06.2019 14:58:12) 1083
1 200 Kč 11.06.2019 0:04:22 2880
1 100 Kč 10.06.2019 22:39:17 318
1 000 Kč 10.06.2019 16:17:33 4966