Alberto Giacometti - Kráčející muž

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 45 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
52741. Kráčející muž
Dražba ukončena:25.11.2020 19:55:31
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč 25.11.2020 19:49:02 6637
25 000 Kč limit (25.11.2020 19:48:55) 6393
24 000 Kč 25.11.2020 19:48:56 6637
23 000 Kč limit (25.11.2020 19:46:23) 6393
22 000 Kč limit (25.11.2020 19:44:59) 6637
22 000 Kč 25.11.2020 19:45:00 6393
21 000 Kč limit (25.11.2020 19:33:56) 6637
20 000 Kč limit (25.11.2020 19:33:55) 6393
17 000 Kč limit (25.11.2020 12:17:04) 6393
16 000 Kč 25.11.2020 12:17:05 2970
15 000 Kč limit (21.11.2020 9:49:05) 6393
14 000 Kč 20.11.2020 22:29:43 2249
13 000 Kč limit (20.11.2020 11:33:08) 6393
12 000 Kč 20.11.2020 11:33:09 6637
11 000 Kč limit (17.11.2020 21:26:05) 6393
10 000 Kč 17.11.2020 21:26:06 6637
9 500 Kč limit (17.11.2020 13:00:08) 6393
9 000 Kč 16.11.2020 21:33:59 1195
8 500 Kč 14.11.2020 16:25:16 6637
8 000 Kč limit (14.11.2020 16:24:35) 6393
8 000 Kč 14.11.2020 16:24:36 6637
7 500 Kč limit (14.11.2020 16:23:09) 6393
7 000 Kč 14.11.2020 16:23:10 6637
6 500 Kč limit (14.11.2020 9:53:14) 6393
6 000 Kč limit (14.11.2020 9:53:13) 6637
5 500 Kč limit (14.11.2020 9:29:12) 6637
5 000 Kč limit (14.11.2020 9:29:11) 6393
4 600 Kč limit (14.11.2020 9:28:53) 6393
4 500 Kč 14.11.2020 9:28:54 6637
4 400 Kč limit (14.11.2020 9:15:47) 6393
4 300 Kč 14.11.2020 9:15:48 6637
4 200 Kč limit (14.11.2020 9:08:19) 6393
4 100 Kč 14.11.2020 9:08:20 6637
4 000 Kč limit (12.11.2020 18:00:13) 6393
3 900 Kč 12.11.2020 18:00:14 1195
3 800 Kč limit (12.11.2020 18:00:08) 6393
3 700 Kč 12.11.2020 18:00:09 1195
3 600 Kč limit (12.11.2020 18:00:01) 6393
3 500 Kč 12.11.2020 18:00:02 1195
3 400 Kč limit (12.11.2020 17:59:56) 6393
3 300 Kč 12.11.2020 17:59:57 1195
3 200 Kč limit (12.11.2020 10:33:01) 6393
3 100 Kč 08.11.2020 13:22:37 1195
3 000 Kč limit (08.11.2020 13:22:32) 6393
2 900 Kč 08.11.2020 13:22:33 1195
2 800 Kč limit (08.11.2020 13:22:29) 6393
2 700 Kč 08.11.2020 13:22:30 1195
2 600 Kč limit (08.11.2020 13:22:26) 6393
2 500 Kč 08.11.2020 13:22:27 1195
2 400 Kč limit (06.11.2020 20:16:35) 6393
2 300 Kč 06.11.2020 20:16:36 1331
2 200 Kč limit (05.11.2020 9:46:30) 6393
2 100 Kč 04.11.2020 19:55:39 1195
2 000 Kč limit (04.11.2020 19:55:35) 6393
1 900 Kč 04.11.2020 19:55:36 1195
1 800 Kč limit (04.11.2020 19:55:31) 6393
1 700 Kč 04.11.2020 19:55:32 1195
1 600 Kč 04.11.2020 18:06:44 6393
1 500 Kč 02.11.2020 17:34:02 3229
1 400 Kč 01.11.2020 19:38:47 4966
1 300 Kč 01.11.2020 11:02:37 4559
1 200 Kč 31.10.2020 19:01:52 551
1 100 Kč 31.10.2020 13:02:37 1195
1 000 Kč 30.10.2020 22:15:38 7070