Alberto Giacometti - Kráčející muž

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška s podstavcem: 85 cm. Signováno A. Giacometti.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
75872. Kráčející muž
Dražba ukončena:27.04.2022 22:36:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:27 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
27 000 Kč 27.04.2022 22:25:52 3646
26 000 Kč 25.04.2022 14:54:09 1195
25 000 Kč limit (25.04.2022 14:54:04) 8875
25 000 Kč 25.04.2022 14:54:05 1195
24 000 Kč limit (25.04.2022 14:54:00) 8875
23 000 Kč 25.04.2022 14:54:01 1195
22 000 Kč 22.04.2022 23:40:02 8875
21 000 Kč 11.04.2022 15:29:18 1195
20 000 Kč limit (11.04.2022 15:29:13) 9939
20 000 Kč 11.04.2022 15:29:14 1195
19 000 Kč limit (11.04.2022 15:29:09) 9939
18 000 Kč 11.04.2022 15:29:10 1195
17 000 Kč limit (10.04.2022 19:48:36) 9939
16 000 Kč 10.04.2022 19:24:27 1195
15 000 Kč limit (10.04.2022 19:24:21) 9939
15 000 Kč 10.04.2022 19:24:22 1195
14 000 Kč limit (10.04.2022 18:15:55) 9939
13 000 Kč 10.04.2022 17:34:42 5990
12 000 Kč limit (10.04.2022 17:18:06) 9939
12 000 Kč 10.04.2022 17:18:07 5990
11 000 Kč limit (09.04.2022 14:18:44) 9939
10 000 Kč 09.04.2022 12:02:43 849
9 500 Kč 09.04.2022 11:03:00 1195
9 000 Kč 08.04.2022 18:51:21 9939
8 500 Kč 06.04.2022 9:59:50 1195
8 000 Kč limit (06.04.2022 9:59:44) 5990
8 000 Kč 06.04.2022 9:59:45 1195
7 500 Kč limit (06.04.2022 9:59:23) 5990
7 000 Kč 06.04.2022 9:59:24 1195
6 500 Kč limit (06.04.2022 9:59:17) 5990
6 000 Kč 06.04.2022 9:59:18 1195
5 500 Kč limit (06.04.2022 9:59:07) 5990
5 000 Kč limit (06.04.2022 9:59:06) 1195
4 300 Kč limit (06.04.2022 9:58:57) 5990
4 200 Kč 06.04.2022 9:58:58 1195
4 100 Kč limit (06.04.2022 9:58:52) 5990
4 000 Kč 06.04.2022 9:58:53 1195
3 900 Kč limit (06.04.2022 9:58:48) 5990
3 800 Kč 06.04.2022 9:58:49 1195
3 700 Kč limit (06.04.2022 9:58:43) 5990
3 600 Kč 06.04.2022 9:58:44 1195
3 500 Kč limit (06.04.2022 9:58:21) 5990
3 400 Kč 06.04.2022 9:58:22 1195
3 300 Kč limit (05.04.2022 23:10:02) 5990
3 200 Kč 05.04.2022 23:10:03 1195
3 100 Kč limit (05.04.2022 23:09:59) 5990
3 000 Kč 05.04.2022 23:10:00 1195
2 900 Kč limit (05.04.2022 23:09:55) 5990
2 800 Kč 05.04.2022 23:09:56 1195
2 700 Kč limit (05.04.2022 23:09:46) 5990
2 600 Kč 05.04.2022 23:09:47 1195
2 500 Kč limit (05.04.2022 23:09:43) 5990
2 400 Kč 05.04.2022 23:09:44 1195
2 300 Kč limit (05.04.2022 23:09:39) 5990
2 200 Kč 05.04.2022 23:09:40 1195
2 100 Kč limit (05.04.2022 23:09:36) 5990
2 000 Kč 05.04.2022 23:09:37 1195
1 900 Kč limit (05.04.2022 23:09:29) 5990
1 800 Kč 05.04.2022 23:09:30 1195
1 700 Kč limit (05.04.2022 23:09:17) 5990
1 600 Kč 05.04.2022 23:09:18 1195
1 500 Kč limit (05.04.2022 22:37:05) 5990
1 400 Kč 05.04.2022 22:37:06 1195
1 300 Kč limit (04.04.2022 8:53:27) 5990
1 200 Kč 04.04.2022 7:55:15 9364
1 100 Kč 03.04.2022 20:53:21 8740
1 000 Kč 02.04.2022 19:13:07 5990