Alberto Giacometti - Kráčející muž

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 85 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
81065. Kráčející muž
Dražba ukončena:27.07.2022 20:43:53
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:36 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
36 000 Kč 27.07.2022 20:40:53 10736
35 000 Kč 27.07.2022 20:40:40 9926
34 000 Kč 27.07.2022 20:39:17 10736
33 000 Kč limit (27.07.2022 20:39:03) 9926
32 000 Kč 27.07.2022 20:39:04 10736
31 000 Kč 27.07.2022 20:36:18 9926
30 000 Kč 27.07.2022 20:34:10 10736
29 000 Kč 27.07.2022 20:22:32 9926
28 000 Kč limit (27.07.2022 20:22:22) 4490
28 000 Kč 27.07.2022 20:22:23 9926
27 000 Kč limit (27.07.2022 15:02:31) 4490
26 000 Kč 27.07.2022 15:02:32 10727
25 000 Kč limit (26.07.2022 14:06:10) 4490
24 000 Kč 26.07.2022 14:06:11 10727
23 000 Kč limit (25.07.2022 14:31:12) 4490
22 000 Kč 25.07.2022 14:31:13 3743
21 000 Kč limit (25.07.2022 14:31:07) 4490
20 000 Kč 25.07.2022 14:31:08 3743
19 000 Kč limit (25.07.2022 14:31:03) 4490
18 000 Kč 25.07.2022 14:31:04 3743
17 000 Kč limit (25.07.2022 14:30:57) 4490
16 000 Kč 25.07.2022 14:30:58 3743
15 000 Kč limit (25.07.2022 10:42:09) 4490
14 000 Kč 25.07.2022 10:42:10 10727
13 000 Kč limit (25.07.2022 9:21:03) 4490
12 000 Kč 25.07.2022 9:21:04 10727
11 000 Kč limit (14.07.2022 21:16:02) 4490
10 000 Kč limit (14.07.2022 21:16:01) 10125
9 000 Kč limit (12.07.2022 13:41:23) 10125
8 500 Kč 12.07.2022 13:41:24 7992
8 000 Kč limit (12.07.2022 13:38:16) 10125
7 500 Kč 12.07.2022 13:38:17 7992
7 000 Kč limit (12.07.2022 13:25:59) 10125
6 500 Kč 11.07.2022 12:13:05 5290
6 000 Kč 09.07.2022 16:46:16 7992
5 500 Kč 09.07.2022 7:52:48 777
5 000 Kč limit (09.07.2022 7:52:47) 10608
4 100 Kč limit (08.07.2022 20:11:37) 10608
4 000 Kč limit (08.07.2022 20:11:36) 777
3 100 Kč limit (07.07.2022 21:41:49) 10608
3 000 Kč limit (07.07.2022 21:41:48) 777
2 700 Kč limit (07.07.2022 15:12:00) 777
2 600 Kč 07.07.2022 15:12:01 3743
2 500 Kč limit (07.07.2022 15:11:49) 777
2 400 Kč 07.07.2022 15:11:50 3743
2 300 Kč limit (07.07.2022 7:12:17) 777
2 200 Kč 07.07.2022 7:12:18 3743
2 100 Kč limit (06.07.2022 22:39:16) 777
2 000 Kč 06.07.2022 22:39:17 3743
1 900 Kč limit (03.07.2022 21:43:52) 777
1 800 Kč 03.07.2022 21:43:53 841
1 700 Kč limit (03.07.2022 14:07:01) 777
1 600 Kč 03.07.2022 14:07:02 8982
1 500 Kč limit (03.07.2022 2:52:17) 777
1 400 Kč 03.07.2022 2:52:18 9838
1 300 Kč limit (01.07.2022 23:08:48) 777
1 200 Kč 01.07.2022 23:08:49 9074
1 100 Kč limit (01.07.2022 20:34:45) 777
1 000 Kč 01.07.2022 0:17:43 10608