Alberto Giacometti - Kráčející muž s kruhem

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška 35 cm. Signováno Giacometti.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
49218. Kráčející muž s kruhem
Dražba ukončena:30.09.2020 21:36:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč limit (30.09.2020 21:31:25) 6893
10 000 Kč 30.09.2020 21:31:26 1217
9 500 Kč limit (30.09.2020 21:31:02) 6893
9 000 Kč 30.09.2020 21:31:03 1217
8 500 Kč limit (30.09.2020 21:28:20) 6893
8 000 Kč 30.09.2020 21:24:42 1217
7 500 Kč 30.09.2020 21:22:40 6893
7 000 Kč 30.09.2020 20:56:24 1217
6 500 Kč 30.09.2020 20:40:23 4002
6 000 Kč limit (30.09.2020 19:13:39) 3743
6 000 Kč 30.09.2020 19:13:40 1217
5 500 Kč limit (30.09.2020 19:13:32) 3743
5 000 Kč 30.09.2020 19:13:33 1217
4 900 Kč limit (30.09.2020 19:13:27) 3743
4 800 Kč 30.09.2020 19:13:28 1217
4 700 Kč limit (30.09.2020 19:13:22) 3743
4 600 Kč 30.09.2020 19:13:23 1217
4 500 Kč limit (30.09.2020 19:13:16) 3743
4 400 Kč 30.09.2020 19:13:17 1217
4 300 Kč limit (30.09.2020 19:13:10) 3743
4 200 Kč 30.09.2020 19:13:11 1217
4 100 Kč limit (30.09.2020 19:12:42) 3743
4 000 Kč 30.09.2020 19:12:43 1217
3 900 Kč limit (30.09.2020 18:28:01) 3743
3 800 Kč limit (30.09.2020 18:28:00) 1773
3 700 Kč limit (30.09.2020 17:19:34) 1773
3 600 Kč 30.09.2020 13:42:06 7112
3 500 Kč 27.09.2020 15:11:43 7005
3 400 Kč limit (27.09.2020 15:11:38) 7533
3 300 Kč 27.09.2020 15:11:39 7005
3 200 Kč limit (26.09.2020 0:44:02) 7533
3 100 Kč 26.09.2020 0:44:03 2590
3 000 Kč limit (25.09.2020 21:26:16) 7533
2 900 Kč 25.09.2020 21:26:17 3603
2 800 Kč limit (25.09.2020 21:25:41) 7533
2 700 Kč limit (25.09.2020 21:25:40) 3603
2 400 Kč limit (25.09.2020 21:17:24) 7533
2 300 Kč 24.09.2020 21:48:38 2590
2 200 Kč 24.09.2020 10:35:25 3743
2 100 Kč 18.09.2020 14:43:59 7005
2 000 Kč 17.09.2020 23:01:57 3792
1 900 Kč 06.09.2020 8:10:46 7005
1 800 Kč 05.09.2020 22:06:02 2734
1 700 Kč 02.09.2020 7:23:59 7005
1 600 Kč 01.09.2020 21:59:32 1331
1 500 Kč 01.09.2020 12:34:01 7005
1 400 Kč 31.08.2020 22:54:53 604
1 300 Kč 31.08.2020 21:51:13 5807
1 200 Kč 30.08.2020 14:52:12 7005
1 100 Kč 28.08.2020 17:55:43 2734
1 000 Kč 28.08.2020 14:40:18 804