Alberto Giacometti - Le Chien (Pes)

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, 20x40 cm. Nesignováno.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
94969. Le Chien (Pes)
Dražba ukončena:01.06.2023 21:55:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 600 Kč limit (01.06.2023 21:08:30) 5541
4 500 Kč limit (01.06.2023 21:08:29) 12867
4 400 Kč limit (01.06.2023 21:07:02) 12867
4 300 Kč limit (01.06.2023 21:07:01) 5541
4 100 Kč limit (01.06.2023 21:06:34) 5541
4 000 Kč 01.06.2023 21:06:35 12867
3 900 Kč limit (01.06.2023 21:06:20) 5541
3 800 Kč limit (01.06.2023 21:06:19) 12867
3 600 Kč limit (01.06.2023 21:01:23) 5541
3 500 Kč 01.06.2023 21:01:24 12867
3 400 Kč limit (01.06.2023 21:01:07) 5541
3 300 Kč limit (01.06.2023 21:01:06) 12867
3 100 Kč limit (01.06.2023 21:00:40) 5541
3 000 Kč 01.06.2023 21:00:41 12867
2 900 Kč limit (01.06.2023 21:00:34) 5541
2 800 Kč 01.06.2023 21:00:35 12867
2 700 Kč limit (01.06.2023 21:00:24) 5541
2 600 Kč 01.06.2023 21:00:25 12867
2 500 Kč limit (01.06.2023 21:00:16) 5541
2 400 Kč 01.06.2023 21:00:17 12867
2 300 Kč limit (01.06.2023 21:00:09) 5541
2 200 Kč 01.06.2023 21:00:10 12867
2 100 Kč limit (01.06.2023 20:59:55) 5541
2 000 Kč 01.06.2023 20:59:56 12867
1 900 Kč limit (01.06.2023 20:59:37) 5541
1 800 Kč 01.06.2023 20:59:38 12867
1 700 Kč limit (01.06.2023 20:58:33) 5541
1 600 Kč 30.05.2023 0:03:24 7106
1 500 Kč 27.05.2023 22:18:03 12867
1 400 Kč 23.05.2023 0:30:30 9896
1 300 Kč 17.05.2023 0:41:28 4125
1 200 Kč 13.05.2023 22:58:27 9896
1 100 Kč 12.05.2023 20:38:09 4125
1 000 Kč 30.04.2023 21:25:45 3504