Alberto Giacometti

39189. Nu dans l'atelier I

popis: Litografie, 33x24 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1901-1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století, sochaře a malíře Alberta Giacomettiho. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 180 000 Kč.

dražba ukončena: 15.01.2020 19:45:09

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 1 000 Kč