Alberto Giacometti - Pštros

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška: 48 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek. Včetně volně vkladatelného vejce.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
45379. Pštros
Dražba ukončena:28.05.2020 20:39:09
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč 28.05.2020 20:34:09 6384
9 000 Kč 28.05.2020 20:29:55 1331
8 500 Kč limit (28.05.2020 20:29:38) 3699
8 500 Kč 28.05.2020 20:29:39 1331
8 000 Kč limit (28.05.2020 20:28:17) 3699
7 500 Kč 28.05.2020 20:24:31 1331
7 000 Kč 28.05.2020 20:22:44 703
6 500 Kč 28.05.2020 20:21:04 1331
6 000 Kč 28.05.2020 20:07:15 3699
5 500 Kč 23.05.2020 11:08:10 1331
5 000 Kč limit (23.05.2020 11:08:09) 703
4 200 Kč limit (23.05.2020 11:07:07) 703
4 100 Kč limit (23.05.2020 11:07:06) 1331
3 200 Kč limit (23.05.2020 11:06:36) 703
3 100 Kč 23.05.2020 11:06:37 1331
3 000 Kč limit (10.05.2020 21:04:18) 703
2 900 Kč 10.05.2020 21:04:19 223
2 800 Kč limit (10.05.2020 21:04:11) 703
2 700 Kč 10.05.2020 21:04:12 223
2 600 Kč limit (10.05.2020 20:45:53) 703
2 500 Kč 10.05.2020 20:45:54 2880
2 400 Kč limit (10.05.2020 14:51:06) 703
2 300 Kč 10.05.2020 14:51:07 1652
2 200 Kč limit (10.05.2020 12:51:55) 703
2 100 Kč 10.05.2020 12:51:56 5807
2 000 Kč limit (10.05.2020 12:51:47) 703
1 900 Kč 10.05.2020 12:51:48 5807
1 800 Kč limit (10.05.2020 12:51:42) 703
1 700 Kč 10.05.2020 12:51:43 5807
1 600 Kč limit (10.05.2020 12:51:37) 703
1 500 Kč 10.05.2020 12:51:38 5807
1 400 Kč limit (10.05.2020 12:51:32) 703
1 300 Kč 10.05.2020 12:51:33 5807
1 200 Kč limit (08.05.2020 1:32:52) 703
1 100 Kč 08.05.2020 1:32:53 3699
1 000 Kč limit (07.05.2020 17:16:55) 703