Alberto Giacometti

45379. Pštros

popis: Bronz, celková výška: 48 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek. Včetně volně vkladatelného vejce.

o autorovi: 1901-1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století, sochaře a malíře Alberta Giacomettiho Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

dražba ukončena: 28.05.2020 20:39:09

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 9 500 Kč