Alberto Giacometti - Rodina

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška 37 cm. Signováno Giacometti.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
49468. Rodina
Dražba ukončena:01.10.2020 22:06:11
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč 01.10.2020 22:01:11 1217
8 000 Kč 01.10.2020 21:51:47 1084
7 500 Kč 01.10.2020 21:50:18 1217
7 000 Kč 01.10.2020 21:47:24 1084
6 500 Kč 01.10.2020 19:12:34 1217
6 000 Kč 30.09.2020 22:26:22 7005
5 500 Kč limit (30.09.2020 13:54:04) 2346
5 500 Kč limit (30.09.2020 13:54:05) 1592
4 500 Kč limit (17.09.2020 23:11:35) 2346
4 400 Kč 17.09.2020 23:11:36 3792
4 300 Kč limit (17.09.2020 23:11:26) 2346
4 200 Kč 17.09.2020 23:11:27 3792
4 100 Kč limit (14.09.2020 13:57:12) 2346
4 000 Kč 06.09.2020 8:11:04 7005
3 900 Kč 05.09.2020 22:21:55 2734
3 800 Kč 05.09.2020 17:38:54 7005
3 700 Kč 05.09.2020 15:31:40 3743
3 600 Kč 31.08.2020 11:22:48 7005
3 500 Kč limit (31.08.2020 11:22:45) 3743
3 500 Kč 31.08.2020 11:22:46 7005
3 400 Kč limit (31.08.2020 11:22:42) 3743
3 300 Kč 31.08.2020 11:22:43 7005
3 200 Kč limit (31.08.2020 11:22:40) 3743
3 100 Kč 31.08.2020 11:22:41 7005
3 000 Kč limit (31.08.2020 11:22:37) 3743
2 900 Kč 31.08.2020 11:22:38 7005
2 800 Kč limit (31.08.2020 11:22:34) 3743
2 700 Kč 31.08.2020 11:22:35 7005
2 600 Kč limit (31.08.2020 11:22:29) 3743
2 500 Kč 31.08.2020 11:22:30 7005
2 400 Kč limit (31.08.2020 11:18:48) 3743
2 300 Kč 31.08.2020 11:18:49 7005
2 200 Kč limit (31.08.2020 11:18:44) 3743
2 100 Kč 31.08.2020 11:18:45 7005
2 000 Kč limit (31.08.2020 11:18:41) 3743
1 900 Kč 31.08.2020 11:18:42 7005
1 800 Kč limit (31.08.2020 11:18:38) 3743
1 700 Kč 31.08.2020 11:18:39 7005
1 600 Kč limit (31.08.2020 11:18:33) 3743
1 500 Kč 31.08.2020 11:18:34 7005
1 400 Kč limit (31.08.2020 9:13:48) 3743
1 300 Kč 30.08.2020 14:51:39 7005
1 200 Kč 29.08.2020 12:42:29 3638
1 100 Kč 28.08.2020 18:10:31 2734
1 000 Kč 28.08.2020 17:56:14 3638