Alberto Giacometti - Tanečnice

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška s podstavcem: 37 cm. Neznačeno.

Pozn.: Novodobý odlitek. 

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo top
92741. Tanečnice
Dražba ukončena:02.04.2023 20:10:53
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 02.04.2023 20:07:53 10207
15 000 Kč limit (02.04.2023 20:07:42) 12589
14 000 Kč 02.04.2023 20:07:43 10207
13 000 Kč limit (02.04.2023 12:34:07) 12589
12 000 Kč 02.04.2023 12:34:08 10207
11 000 Kč 02.04.2023 10:18:29 12589
10 000 Kč limit (02.04.2023 10:18:14) 3202
10 000 Kč limit (02.04.2023 10:18:15) 12589
9 000 Kč limit (02.04.2023 10:18:02) 3202
8 500 Kč 02.04.2023 10:18:03 12589
8 000 Kč limit (02.04.2023 10:17:51) 3202
7 500 Kč 02.04.2023 10:17:52 12589
7 000 Kč limit (01.04.2023 19:21:52) 3202
6 500 Kč 31.03.2023 13:58:28 4009
6 000 Kč limit (31.03.2023 13:58:20) 3202
5 500 Kč 31.03.2023 13:58:21 4009
5 000 Kč limit (31.03.2023 13:58:14) 3202
4 900 Kč 31.03.2023 13:58:15 4009
4 800 Kč limit (31.03.2023 13:58:06) 3202
4 700 Kč 31.03.2023 13:58:07 4009
4 600 Kč limit (31.03.2023 13:58:01) 3202
4 500 Kč 31.03.2023 13:58:02 4009
4 400 Kč limit (31.03.2023 13:57:55) 3202
4 300 Kč 31.03.2023 13:57:56 4009
4 200 Kč limit (31.03.2023 13:57:48) 3202
4 100 Kč 31.03.2023 13:57:49 4009
4 000 Kč limit (31.03.2023 13:57:39) 3202
3 900 Kč 31.03.2023 13:57:40 4009
3 800 Kč limit (30.03.2023 23:47:01) 3202
3 700 Kč 30.03.2023 23:47:02 1331
3 600 Kč limit (30.03.2023 20:41:17) 3202
3 500 Kč limit (30.03.2023 20:41:16) 12489
3 300 Kč limit (30.03.2023 20:41:11) 3202
3 200 Kč 30.03.2023 20:41:12 12489
3 100 Kč limit (30.03.2023 11:20:31) 3202
3 000 Kč 30.03.2023 11:20:32 11283
2 900 Kč limit (30.03.2023 11:20:27) 3202
2 800 Kč 30.03.2023 11:20:28 11283
2 700 Kč limit (30.03.2023 11:20:15) 3202
2 600 Kč 30.03.2023 11:20:16 11283
2 500 Kč limit (30.03.2023 11:20:08) 3202
2 400 Kč 30.03.2023 11:20:09 11283
2 300 Kč limit (30.03.2023 9:29:26) 3202
2 200 Kč 30.03.2023 9:29:27 12346
2 100 Kč limit (30.03.2023 9:28:22) 3202
2 000 Kč 30.03.2023 9:28:23 12346
1 900 Kč limit (30.03.2023 9:28:14) 3202
1 800 Kč 30.03.2023 9:28:15 12346
1 700 Kč limit (30.03.2023 9:27:57) 3202
1 600 Kč 30.03.2023 9:27:58 12346
1 500 Kč limit (29.03.2023 19:39:09) 3202
1 400 Kč 28.03.2023 12:37:31 10207
1 300 Kč 27.03.2023 18:11:22 11861
1 200 Kč 27.03.2023 7:22:11 11839
1 100 Kč 26.03.2023 17:48:28 11283
1 000 Kč 24.03.2023 11:57:21 11458