Alberto Giacometti - Trio

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 37 cm

Bronz, celková výška 37 cm. Signováno Giacometi. 

 

Pozn.: Novodobý odlitek. 

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
105462. Trio
Dražba ukončena:29.11.2023 21:21:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč 18.11.2023 10:55:55 13248
25 000 Kč limit (18.11.2023 10:54:20) 4490
25 000 Kč 18.11.2023 10:54:21 13248
24 000 Kč limit (18.11.2023 10:53:29) 4490
23 000 Kč 18.11.2023 10:53:30 13248
22 000 Kč limit (18.11.2023 10:53:18) 4490
21 000 Kč 18.11.2023 10:53:19 13248
20 000 Kč limit (18.11.2023 10:52:49) 4490
19 000 Kč 18.11.2023 10:52:50 13248
18 000 Kč limit (18.11.2023 10:48:35) 4490
17 000 Kč 18.11.2023 10:48:36 13248
16 000 Kč limit (18.11.2023 10:48:25) 4490
15 000 Kč 18.11.2023 10:48:26 13248
14 000 Kč limit (18.11.2023 10:48:15) 4490
13 000 Kč 18.11.2023 10:48:16 13248
12 000 Kč limit (18.11.2023 10:48:02) 4490
11 000 Kč 18.11.2023 10:48:03 13248
10 000 Kč limit (18.11.2023 10:47:50) 4490
9 500 Kč 18.11.2023 10:47:51 13248
9 000 Kč limit (18.11.2023 10:47:40) 4490
8 500 Kč 18.11.2023 10:47:41 13248
8 000 Kč limit (18.11.2023 10:47:14) 4490
7 500 Kč 18.11.2023 10:47:15 13248
7 000 Kč limit (18.11.2023 10:47:00) 4490
6 500 Kč 18.11.2023 10:47:01 13248
6 000 Kč limit (18.11.2023 10:46:46) 4490
5 500 Kč 18.11.2023 10:46:47 13248
5 000 Kč limit (18.11.2023 10:46:32) 4490
4 900 Kč 18.11.2023 10:46:33 13248
4 800 Kč limit (18.11.2023 10:46:22) 4490
4 700 Kč 18.11.2023 10:46:23 13248
4 600 Kč limit (18.11.2023 10:46:11) 4490
4 500 Kč 18.11.2023 10:46:12 13248
4 400 Kč limit (18.11.2023 10:45:59) 4490
4 300 Kč 18.11.2023 10:46:00 13248
4 200 Kč limit (18.11.2023 10:45:33) 4490
4 100 Kč 18.11.2023 10:45:34 13248
4 000 Kč limit (17.11.2023 18:06:33) 4490
3 900 Kč 16.11.2023 5:28:50 13791
3 800 Kč 14.11.2023 10:24:09 13248
3 700 Kč 13.11.2023 14:49:34 13791
3 600 Kč 06.11.2023 15:41:16 13248
3 500 Kč 02.11.2023 18:25:26 11342
3 400 Kč limit (02.11.2023 18:25:20) 10438
3 300 Kč 02.11.2023 18:25:21 11342
3 200 Kč 28.10.2023 11:36:35 10438
3 100 Kč 27.10.2023 20:14:27 10143
3 000 Kč 27.10.2023 17:58:59 1534