Alberto Giacometti - Walking Man with Circle - Kráčející muž s kruhem

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 36 cm. Značeno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
46605. Walking Man with Circle - Kráčející muž s kruhem
Dražba ukončena:25.06.2020 22:23:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč limit (25.06.2020 18:00:58) 2734
19 000 Kč limit (25.06.2020 18:00:57) 651
16 000 Kč limit (24.06.2020 14:08:34) 651
15 000 Kč limit (24.06.2020 14:08:02) 4490
14 000 Kč limit (24.06.2020 14:08:01) 651
8 500 Kč limit (21.06.2020 1:13:32) 4490
8 000 Kč 21.06.2020 1:13:33 2734
7 500 Kč limit (06.06.2020 12:06:09) 4490
7 000 Kč limit (06.06.2020 12:06:08) 7044
4 000 Kč limit (05.06.2020 19:42:56) 4490
3 900 Kč 05.06.2020 19:42:57 3113
3 800 Kč limit (05.06.2020 19:42:50) 4490
3 700 Kč 05.06.2020 19:42:51 3113
3 600 Kč limit (05.06.2020 19:42:41) 4490
3 500 Kč 05.06.2020 19:42:42 3113
3 400 Kč limit (05.06.2020 19:42:34) 4490
3 300 Kč 05.06.2020 19:42:35 3113
3 200 Kč limit (05.06.2020 19:42:28) 4490
3 100 Kč 05.06.2020 19:42:29 3113
3 000 Kč limit (05.06.2020 19:42:06) 4490
2 900 Kč 05.06.2020 19:42:07 3113
2 800 Kč limit (05.06.2020 19:42:00) 4490
2 700 Kč 05.06.2020 19:42:01 3113
2 600 Kč limit (05.06.2020 19:36:00) 4490
2 500 Kč 04.06.2020 18:16:22 3113
2 400 Kč 03.06.2020 21:17:27 5058
2 300 Kč 02.06.2020 13:48:59 3229
2 200 Kč 31.05.2020 15:58:59 4559
2 100 Kč 31.05.2020 13:07:41 5951
2 000 Kč 31.05.2020 0:59:55 1331
1 900 Kč 30.05.2020 21:48:55 920
1 800 Kč 30.05.2020 19:12:31 3113
1 700 Kč 30.05.2020 8:12:44 3638
1 600 Kč 29.05.2020 23:44:07 3113
1 500 Kč 29.05.2020 22:42:20 1720
1 400 Kč 29.05.2020 21:45:27 3113
1 300 Kč 29.05.2020 21:36:46 2880
1 200 Kč 29.05.2020 20:18:32 3113
1 100 Kč 29.05.2020 16:48:21 3638
1 000 Kč 29.05.2020 12:01:41 5807