Alberto Giacometti

51594. Woman of Venice

popis: Bronz, celková výška s podstavcem 43 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901-1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století, sochaře a malíře Alberta Giacomettiho. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

 

zbývá: 4 dnů, 16 hodin

konec dražby: 28.10.2020 19:22:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 11 000 Kč

 

zpět do aktuální aukce

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 16.10.2020 16:07:40 7005
10 000 Kč 16.10.2020 16:05:47 4188
9 500 Kč 15.10.2020 22:31:41 7005
9 000 Kč limit (15.10.2020 22:31:36) 2837
8 500 Kč 15.10.2020 22:31:37 7005
8 000 Kč limit (15.10.2020 22:31:22) 2837
7 500 Kč 15.10.2020 22:31:23 7005
7 000 Kč limit (15.10.2020 22:31:19) 2837
6 500 Kč 15.10.2020 22:31:20 7005
6 000 Kč limit (15.10.2020 22:31:16) 2837
5 500 Kč 15.10.2020 22:31:17 7005
5 000 Kč limit (15.10.2020 22:31:14) 2837
4 900 Kč 15.10.2020 22:31:15 7005
4 800 Kč limit (15.10.2020 22:31:10) 2837
4 700 Kč 15.10.2020 22:31:11 7005
4 600 Kč limit (15.10.2020 22:31:08) 2837
4 500 Kč 15.10.2020 22:31:09 7005
4 400 Kč limit (15.10.2020 22:31:05) 2837
4 300 Kč 15.10.2020 22:31:06 7005
4 200 Kč limit (15.10.2020 22:31:02) 2837
4 100 Kč 15.10.2020 22:31:03 7005
4 000 Kč limit (15.10.2020 22:30:58) 2837
3 900 Kč 15.10.2020 22:30:59 7005
3 800 Kč limit (15.10.2020 22:30:54) 2837
3 700 Kč 15.10.2020 22:30:55 7005
3 600 Kč limit (15.10.2020 22:30:51) 2837
3 500 Kč 15.10.2020 22:30:52 7005
3 400 Kč limit (15.10.2020 22:30:48) 2837
3 300 Kč 15.10.2020 22:30:49 7005
3 200 Kč limit (15.10.2020 22:30:42) 2837
3 100 Kč limit (15.10.2020 22:30:41) 7005
2 000 Kč limit (15.10.2020 22:30:17) 2837
1 900 Kč 15.10.2020 22:30:18 7005
1 800 Kč limit (15.10.2020 21:01:09) 2837
1 700 Kč 13.10.2020 20:59:09 7005
1 600 Kč 12.10.2020 10:20:55 3229
1 500 Kč 08.10.2020 19:00:36 3743
1 400 Kč 08.10.2020 17:00:19 4537
1 300 Kč 08.10.2020 10:19:02 777
1 200 Kč 08.10.2020 6:17:49 1217
1 100 Kč 07.10.2020 10:07:53 2845
1 000 Kč 06.10.2020 17:23:46 849