Albín Brunovský

35767. Soubor 2 prací

popis: Litografie a kombinovaná technika, 5,5x5,5 cm a 8x9,5 cm. Signovány A. Brunovský. Volné listy.

o autorovi: 1935, Zohor - 1997, Bratislava
Žák VŠVU (prof. V. Hložník). V letech 1967-1990 byl vedoucím ateliéru knižní tvorby. Patří k nejznámějším slovenským grafikům a ilustrátorům. Autor návrhů bankovek i rozměrných obrazů. Jeho díla jsou v majetku významných institucí a sběratelů (Albertina, Washington, Národní galerie...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 250 000 Kč

dražba ukončena: 16.10.2019 19:24:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 10 000 Kč