Olej na dřevě. 20x30 cm. Signováno vpravo dole Albín Lhota. Rám, sklo.
Stav: Rám poškozen.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1847 - 1889
Narodil se v Kunraticích. Jeho strýcem byl Antonín Lhota, profesor pražské akademie. Studoval AVU v Praze a Výmaru. Studijní cestu podnikl do Paříže. Zemřel v chudobě a zapomnění.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 100 000 Kč.