Olej na sololitu, 48x33 cm. Monogramováno vlevo dole AM 91. Rámováno.
Nejdelší strana: 52 cm
Předložená olejomalba od Aleny Málkové, žákyně Emila Filly na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze představuje pohled na noční město. Jedná se o typickou ukázku tvorby Aleny Málkové, kde autorka určuje obrazový prostor pomocí pevné linie, která člení hmotu do jednotlivých tvarů a forem. Na levé straně vertikální kompozice je ponechaná část volné plochy, která může naznačovat světlou oblohu, na jejíž pozadí vyrůstá vysoká hmota města. Barevnost obrazu je redukovaná na zdrženlivé odstíny okru, které zdůrazňují černé a šedé tóny. Vysoce kvalitní umělecké dílo „Noční město“ nesmí uniknout pozornosti sběratele české malby 20. století.
o autorovi: 1927-2018
Malířka, básnířka, spisovatelka pro děti. Studovala na Státní grafické škole v Praze u P. Dillingera, a na VŠUP u profesorů A. Strnadela a E. Filly. Žila v Praze a věnovala se především malbě a poezii.