Vlastimil  Rada - Milenci pod stromem

Kresba, 29x23 cm, signováno vlevo dole Vlast. Rada 1920, rám, pasparta, zaskleno.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

4965. Milenci pod stromem
Dražba ukončena:26.05.2016 21:43:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč