Alexander Porfyrovych Archipenko - Construction with Crossing planes

Bronz, výška s podstavcem: 42 cm. Značeno 1/6. Signováno Archipenko 1913.

Pozn:: Pozdější odlitek. Mírně poškozeno.

o autorovi: 1887 - 1964
Narodil se v Kyjevě, kde i studoval na umělecké škole. V Paříži ho silně ovlivnil kubismus. Tam posléze otevřel vlastní uměleckou školu, kterou přesídlil do Nice a později do Berlína, odkud uprchl do New Yorku před hrozbou nastupujícího fašismu. V USA založil pak další umělecké školy, vedle newyorské i v Los Angeles a Chicagu. Ve své tvorbě se věnoval převážně figurálnímu sochařství. Byl novátorem, jako jeden z prvních umělců použil plexisklo a přinesl i přechodovou formu mezi sochou a obrazem nazvanou sculpto-peintures. Věnoval se rovněž grafice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 41 800 000 Kč.

38320. Construction with Crossing planes
Dražba ukončena:28.11.2019 22:53:00
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:41 000 Kč