Alfons Mucha

52238. Alfons Mucha: Plakáty

popis: Soubor 10 plakátů v originálních deskách. Tisk, od 52x17 cm do 54x36 cm. Všechny signovány v tisku Mucha. Volné listy. Vydalo vydavatelství ČTK.

Pozn.: Desky mírně poškozeny.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy, ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

zbývá: 18 dnů, 17 hodin

konec dražby: 11.11.2020 19:44:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 700 Kč