Alfons Mucha - Dívka s růží

Litoofset, 59x36 cm. Signováno vpravo dole v tisku Mucha 98. Volný list. Limitovaná edice 5/100.

Pozn.: Přiložen certifikát vydavatele La Plume Société Anonyme - Paris.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

53532. Dívka s růží
Dražba ukončena:16.12.2020 21:23:20
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč