Alfons Mucha

22079. Hráč na harfu

popis: Litografie, 9x6 cm. Signováno vpravo dole v tisku Mucha. Volný list.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

dražba ukončena: 20.09.2018 20:14:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 500 Kč

500 Kč 04.09.2018 16:52:43 3476