Alfons Mucha - Návrh na secesní listinu

Kresba, 47x37 cm, nesignováno (Alfons Mucha), volný list.

Pozn.: Papír nalepen na karton, poškozeno, ke kresbě přiložena dobová litografie, která podle této předlohy vznikla (63x41 cm), nesignováno, silně poškozeno, volný list.
Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

13875. Návrh na secesní listinu
Dražba ukončena:26.10.2017 21:13:00
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:4 200 Kč