9 svazků, polokožená, tlačená a zlacená vazba. Soubor obsahuje díly: Savci (2 svazky), Ptáci (3 svazky), Ryby, Plazi a Hmyz. Psáno německy švabachem. Obsahuje množství ilustrací. Pozn.: Hřbet jednoho svazku opraven. Celkově mírně poškozeno.